X

Tedavilerimiz

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi - Tedavilerimiz

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde uyguladığımız tedavilerimiz aşağıda sıralanmıştır.

Tedavilerimiz

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi olarak Kartal, Pendik ve Tuzla civarına Fizik Tedavi hizmeti vermekteyiz. Tedavilerimiz uzman hekimlerimiz kontrollerinde fizyoterapistlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Alanında uzman kadromuzla sizlere daha iyi hizmet verebilmek için en son teknolojileri sürekli araştırıyoruz. Mümkün olduğu kadar en iyi, en son teknolojileri sizlere sunmayı hedefliyoruz. Tıbbi teknolojilerin gelişmekte hız kesmediği çağımızda bu anlamda Robogait, ESWT gibi bir çok tedavi yöntemini merkezimizde uyguluyoruz.

 

Fizik Tedavi

Fizik tedavi; gerektiğinde teknoloji ürünü cihazlar yardımıyla, gerektiğinde alanında akademik eğitim sahibi personellerimiz tarafından uyguladığımız bir tedavidir. Hekimler tarafından önerilmesiyle başlayan süreçte sizlere yaşam kalitenizi arttırmak, fonksiyonel bozukluğu olan vucüt elemanlarının tamamının ya da bir kısmının fonksiyonlarını geri kazandırabilmek ve aksaklıklar yaşanan bölgelerdeki aksaklıklara olabildiğince çözüm üretebilmek için uygulanır. Elektrik, su, robot gibi uygulamaları vardır. Pendik Fizik Tedavi olarak sizlere en iyi fizik tedavi hizmetini vermenin gururunu yaşıyoruz.

Robogait ( Yürüme Robotu – Robotik Rehabilitasyon)

Felç tedavisinde ve beyin fonksiyonlarının yerine getirilememesi sonucu oluşan hareket ve yürüme kısıtlılıkları gibi sorunların tedavisinde son teknoloji ürünü olan Robogait teknolojisini kullanıyoruz. Yürüme robotu olarak bilinen ve bu alanda çığır açan bu teknolojiyi Türkiye’de ilk kullanan 1-2 Fizik Tedavi Merkezleri arasında olmanın haklı gururunu yaşadık, yaşıyoruz. Özellikle felçli hastalarımızın tedavisinde kullanılan, yürüme bozukluklarında önemli sonuçlar elde eden Robogait yürüme robotu sayesinde hastalarımızın en iyi yaşam kalitesine ulaşabilmesini hedefliyoruz.

 

Pediatrik Rehabilitasyon

Çocuklarımız hayatımızda hedeflerimizde hep ilk sırada tuttuğumuz en önemli değerlerimizdir. Tedavi uygulayan doktorlar, fizyoterapistler; bu tedavilerin uygulanmasında kullanılan teknolojiler gibi ileriye ışık tutan herşeyi planlayan ve üreten iyi yetişmiş çocuklardır. Bu sebeple güzel bir dünya, sağlıklı bir yaşam hedefinde yine her zaman olduğu gibi ilk adım çocuklarımızdır.

Yaşam kalitesini yükseltme anlamında ilk basamak Pediatrik Rehabilitasyondan geçer. Tüm tedavilerde, özellikle kas, doku ve kemiklerin tedavisinde erken yaşın ne kadar önemli olduğunu hep duymuşuzdur. Bu bağlamda çocuklarımızın fizik tedavi ve rehabilitasyon görmesi gerektiği durumu hekimler tarafından öneriliyorsa mutlaka en büyük öncelik buna verilmelidir.

Gelişim ve büyüme dönemindeki çocuklarımıza bu konuda yeterli uygulamalar yapılırsa yetişkinlere göre çok daha iyi sonuçlar alınacaktır.

 

 

Tedavi görmek istiyorsanız öncelikle hekimlerimize muayene olmak için buradan RANDEVU alabilirsiniz.